Mieliśmy ostatnio sporo czasu, by opracować nowy system pracy. Skorzystaliśmy z rozwiązań innych salonów, które nadal działają, poczytaliśmy o zasadach bezpiecznego wykonywania usług, pomyśleliśmy, jak chronić klientów. I w końcu doszliśmy do wniosku, że dłużej zamknięte być nie będzie! Jak mawiają: Show must go on! 

Przede wszystkim zacznijmy od tego, czego oczekujemy od Was brodaczy (włosaczy), a oczekujemy zdrowego rozsądku, szczerości i współpracy. Oficjalnie nie lubię używać trybu rozkazującego, ale chyba nie muszę nikomu tłumaczyć w jak poważnej sytuacji się znaleźliśmy. Nieoficjalnie natomiast lubię mieć wszystko pod kontrolą, a to trybu rozkazującego wymaga. Wybaczcie. 

Wracając, bardzo prosimy abyście czytając ten tekst, a potem korzystając z naszych usług pamiętali, że bardzo dbamy o Wasze bezpieczeństwo i wszystko co czynimy, czynimy by zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19. To jest teraz najważniejsze. Nawet zarośnięte Wasze buźki mi tego nie zdejmą z listy pierwszeństwa. Także zaczynajmy! 

 

WPROWADZAMY NOWE ZASADY WIZYT W SALONIE: 

 • Całkowicie zamykamy poczekalnię. Oznacza to, że drzwi do salonu będą zamknięte na klucz, a klienci wpuszczani dopiero, gdy wybije godzina ich wizyty. W salonie może przebywać tylko jeden, aktualnie obsługiwany klient. NIE PRZYCHODŹCIE Z OBSTAWĄ. 
 • Po wejściu każdy z Was proszony jest o dokładne umycie rąk i twarzy oraz dezynfekcję środkiem, który udostępniamy. 
 • Jedyne serwowane przez nas napoje to te, które pozwalają na używanie jednorazowych kubeczków: woda, whisky, wino, coca-cola. 
 • Całkowicie wstrzymujemy strzyżenie dziecięce oraz odmawiamy strzyżenia panom po 60 r.ż. (będzie legitymowanko ?). 
 • Rezygnujemy z używania gorących ręczników, co oznacza, że brzytwy używamy wyłącznie do konturowania policzków. W ramach usług golenia głowy oraz golenia brody weszły usługi wykonywane SHAVERem (podgalarką foliową) oraz zmieniły się ich ceny. 

UWAGA! ZASTRZEGAMY SOBIE PRAWO DO ODMOWY WYKONANIA USŁUGI, JEŻELI UZNAMY KOGOŚ ZA “NIEPEWNEGO”. Nie ma wymówek w stylu “to kaszel palacza” albo “mam astmę”. Zbyt dużo jest dziś sytuacji niewiedzy czy świadomego zatajania, a mamy już w branży przypadki, gdzie klient/klientka przybyli w trakcie swojej KWARANTANNY zarażając fryzjerów i ich rodziny. Absurd.
W ślad za Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przypominamy, że okres kwarantanny nie jest odpowiednim czasem na wizyty w salonach branży “Beauty”.  Obecnie mamy w Polsce ponad 100tys. (!!) osób odbywających kwarantannę i mając przed oczami mapę z ilością chorych w innych krajach możemy podejrzewać, że duża część z nich jest zarażona. Ponadto pamiętajmy, że nie każdy wykazuje objawy zakażenia wirusem, co oznacza, że możemy się czuć nieźle i mimo wszystko być zagrożeniem dla każdego, kto wchodzi z nami w kontakt. Ceną za złamanie kwarantanny może być czyjeś życie. 

 

DLA WASZEGO DOBRA RÓWNIEŻ MY WROWADZAMY SOBIE DUŻO RESTRYCJI.
Dodatkowo informujemy, że nie dostałyśmy żadnych informacji o ewentualnych zakażonych z naszego kręgu zainteresowania?. 

 • Od poniedziałku 30.03 na naszych głowach lądują przyłbice ochronne, takie, jakie niektórzy znają z wizyt u dentysty. Będzie trochę kosmicznie, ale błagamy o wyrozumiałość! 
 • Podczas trwania całej wizyty zobowiązujemy się do używania jednorazowych rękawiczek nitrylowych. 
 • Przed każdym kolejnym klientem dezynfekujemy fotel, umywalkę, miejsce o mycia włosów oraz, standardowo, sprzęt. Potrzebujemy a to dodatkowego czasu, który uwzględniłyśmy już w grafiku. Dlatego prosimy byście przychodzili dopiero na czas, nikt nie będzie wpuszczany wcześniej. 
 • Zakładamy Wam jednorazowe peleryny, więc nie będzie ani fancy ani fame. 
 • Zmieniamy nasz grafik, aby nie pracować jednocześnie, i tak kolejno:
  – Wiedźma będzie dostępna w poniedziałki, środy, piątki w godzinach 10-20,
      – Niebieska (że ja) będzie we wtorki, czwartki i soboty, również  godzinach 10-20. 

Liczę na to, że wszystko jest w miarę czytelne, gdybyście chcieli coś przedyskutować piszcie śmiało! Zapraszamy Was już niebawem, stęskniłyśmy się przeokropnie! 

Wasza NAJLEPSZA Barber Niebieska.